טיפולי ספא
התקשרו עוד היום ! 03-5583621
 

5 דרכים שלא הכרתם לטיפול באקנה

אקנה, פצעי בגרות, שכיח בעיקר בקרב בני נוער בגלל השינויים ההורמונליים בגוף, אך יכולה להופיע גם בגילאים אחרים, בעיקר בקרב תינוקות ובקרב גילאי 30-40. הסיבה העיקרית להופעת פצעוני האקנה על הפנים היא פעילות יתר בבלוטות החלב הנמצאות בעור. בקרב בני נוער ישנה פעילות מוגברת של הורמוני המין האנדרוגנים וכתוצאה מכך ייצור החלב בבלוטות מוגבר. עודף החלב גורם לסתימת הבלוטה ולהתנפחותה. התהליך הדלקתי והמגע עם האוויר גורם להופעת פצעוני האקנה.

יש שיטות רבות לטיפול בפצעוני האקנה, כאשר יש מומחים הממליצים לא לפוצץ את הפצעונים מאחר ועלולים לסבול מצלקות בפנים. למעשה, בהתאם לחומרת פצעוני האקנה יש להתאים את הטיפול המתאים והיעיל ביותר. רצוי לפנות לרופא עור מומחה, כדי לעבור אבחון מקצועי ולקבל המלצות על שיטת הטיפול היעילה ביותר.

5 דרכים שכדאי להכיר לטיפול באקנה

  • פוטותרפיה – נחשבת לשיטת טיפול יעילה כנגד פצעוני האקנה. פוטותרפיה, טיפול באמצעות אור, מתאימה לסוגי אקנה רבים וניתן לשלב אותה יחד עם טיפול תרופתי באמצעות אנטיביוטיקה או שיטות אחרות. טיפול בפצעים בפנים באמצעות פוטותרפיה נמשך כחודשיים עד שלושה, כאשר מומלץ לערוך הפסקות של שבוע עד שבועיים בין סדרת טיפולים אחת לאחרת.
  • רואקוטן – ידוע גם בשם הכדור המייבש ונחשב לאחת התרופות היעילות לטיפול בפצעוני האקנה. החומרים הפעילים בכדור גורמים לייבוש ההפרשות השומניות ולריפוי מלא של פצעוני האקנה. לרוב, יש לקחת את התרופה למשך 4-6 חודשים. התרופה ניתנת במרשם רופא בלבד, ולפי המחקרים עולה כי שיעור ההצלחה של הטיפול גבוה ואף מגיע ל- 80%.
  • תזונה נכונה – מחקרים הוכיחו כי שינוי תזונתי משפיע באופן מהיר על פצעוני האקנה המופיעים בפנים ובאזורים אחרים בגוף. מומלץ לצרוך מזונות עשירים באבץ ובאומגה 3. אבץ מחזק את המערכת החיסונית וזו נלחמת ביעילות נגד פצעוני האקנה. האבץ מזרז את ריפוי הפצעונים ומסייע לחידוש תאים. בנוסף, חשוב לצרוך מזונות עשירים בחומרים נוגדי חמצון המסייעים לטיפול טבעי בפצעונים.
  • פילינג עדין – באמצעות פילינג פנים עדין ניתן לקלף את השכבה העליונה של העור בה נמצאים תאים מתים רבים. הקילוף מסייע לטיפול בפצעוני האקנה, מעודד חידוש צמיחת תאי עור חדשים ומשפר את מרקם העור.
  • קרם לחות נטול שומן – כאשר סובלים מפצעוני אקנה בפנים חשוב לשמור על לחות גבוהה של העור, במיוחד כאשר משתמשים בתכשירים ובסבונים הגורמים לייבוש העור כדי לטפל באקנה. חשוב להדגיש כי יש לבחור בקרמים ייעודיים ללא שומן, מאחר והשומן עלול לגרום להחרפת המצב.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר